Praca w Holandii bez znajomości języka

Holandia jako kraj do wyjazdów za pracą za granicę jest na pewno bardzo dobrym miejscem. Wiele osób z pewnością się nad takim rozwiązaniem zastanawia, ale jedną z największych obaw budzi język, czy poradzimy sobie z językiem w Holandii?

Ale nie taki diabeł straszny?

Kilka faktów ? językiem urzędowym w Holandii jest język niderlandzki.  Jako że język niderlandzki jest mało popularnym językiem, Holendrzy od dziecka uczą się innych języków, dzięki czemu ponad 90% z nich zna język angielski, ponad 60 % zna język niemiecki i około 25 % włada językiem francuskim.

Nie ma się zatem czego obawiać, można do Holandii jechać prawie jak do Anglii, ale znajomość angielskiego na pewno tu zaprocentuje, wystarczy przejrzeć oferty pracy z Holandii, żeby szybko zorientować się że jest to specyficzny rynek pracy.

W wielu ofertach język angielski jest po prostu wymogiem i nie ma zmiłuj, ciężko będzie znaleźć tu oferty typowo bez znajomości języka, chyba że szukamy pracy typowo rolniczej, na polach przy kwiatach, czy innych tego typu pracach.